NOVINKY

Na této stránce vás budeme pravidelně informovat o našich NOVÝCH PROJEKTECH. Najdete zde nejnovější zprávy ohledně našich CEST, PROMÍTÁNÍ a VÝSTAV. Upozorníme vás na naše nejnovější publikované ČLÁNKY a FOTOREPORTÁŽE

K podrobnějším informacím se dostanete kliknutím na světle oranžové nadpisy a jednotlivá slova, popřípadě obrázek.NEWSLETTER
Pokud máte zájem o zasílání informací ohledně našich TERMÍNŮ PROMÍTÁNÍ a dalších projektů, můžete nám zaslat svůj E-MAIL.


FACEBOOK
Sledujte nás také na FACEBOOKU, kde uveřejňujeme nejčerstvější novinky, nejnovější fotografie z cest a promítání. Pořádáme také nejrůznější soutěže.

Nejvíce informací z našich cest, o promítání, o našem projektu a nejrůznější soutěže najdete na facebooku:
KOUZELNÁ PLANETA více info
www.facebook.com/groups/kouzelnaplaneta

Budeme rádi, když označíte naši oficiální stránku jako to se mi líbí:
KOUZELNÁ PLANETA - cesty fotografie, film, reportáže a promítání
www.facebook.com/kouzelnaplaneta

Nebo se můžete stát i našimi přáteli a dozvídat se o nás více:
Kateřina a Miloš MOTANI
www.facebook.com/katerinaamilos.motaniAKTUALITY
28.8.2017
Pracujeme na našem NOVÉM WEBU.
Spuštění našich nových webových stránek předpokládáme začátkem roku 2018.
27.8.2017
Termíny pro veřejnost ve školní roce 2017/ 2018 jsou již uveřejněny na našem webu. Další termíny pořadů pro veřejnnost se objeví postupně.
Našim hlavním tématem je ZÁHADNÁ A DRSNÁ NAMIBIE.
Termíny pro školy neuveřejňujeme.ZÁHADNÁ A DRSNÁ NAMIBIE
POBŘEŽÍ KOSTER, DIAMANTY A ČERVENÍ ČERNOŠI

Na naší další cestě se vydáme opět do své milované Afriky. Po patnácti letech se vracíme do úchvatné a záhadné Namibie, kde začalo naše vůbec první AFRICKÉ DOBRODRUŽSTVÍ.
Jako první se spolu vydáme do NAMIBSKÉ POUŠTĚ, nejstarší pouště na světě. Mezi vysokými ČERVENÝMI DUNAMI budeme objevovat prapodivné pouštní rostliny a nesmírně zajímavá zvířata. Spatříme DUHOVĚ PRŮHLEDNÉ GEKONY, hbité ještěrky, vzácné chameleony, bílého tančícího pavouka i černé brouky, kteří pijí mlhu. S napětím si prohlédneme také POUŠTNÍ ZMIJI, než nám zmizí v sypkém písku. Podrobně se podíváme na pichlavé rostliny nara a pouštní rostlinu WELWITSCHII PODIVNOU, která se dožívá až dvou tisíc let.
Mlhavé namibské pobřeží rozveselí obrovská hejna růžových plameňáků, na kousek ryby budou čekat bílí pelikáni. Velmi veselé chvíle si užijeme MEZI ZVĚDAVÝMI LACHTANY. Na souši i na kajaku budeme pozorovat malá roztomilá mláďata s očima jak velké černé knoflíky.
Poté se vydáme zkoumat obávané a pusté POBŘEŽÍ KOSTER, kde ztroskotalo na šest set lodí. I my se nejednou ocitneme ve svízelné situaci a pochopíme útrapy trosečníků. Na ztroskotanou posádku totiž dříve čekala JISTÁ SMRT, neboť dál do vnitrozemí není nic než trýznivé sucho, spalující slunce a vyprahlá poušť.
Potom zamíříme daleko na jih. Cestou budeme obdivovat ohromné STROMOVÉ ALOE, mezi kterými mají své rejdiště hbití DAMANI a modré ještěrky. Budeme hledat také divoké koně, kteří se naučili žít v nehostinné vyprahlé poušti.
Prozkoumáme oblast, kde se těží diamanty, důkladně prolezeme staré OPUŠTĚNÉ DIAMANTOVÉ MĚSTO. Ale pozor, nesmíme udělat jediný krok mimo vytyčené území! Naše stopy v písku pak nadobro zavane silná PÍSEČNÁ BOUŘE.
Poté se vydáme obdivovat svět afrických zvířat. Zvědavé žirafy budou otáčet za námi své dlouhé krky. V křoví se objeví plachý vzácný NOSOROŽEC. Zatímco budou mangusty hledat svou kořist, PŘEPADNOU OPICE NÁŠ KEMP.
Nahlédneme také do pradávných dějin země. Vedle petroglyfů a ZKAMENĚLÝCH STROMŮ objevíme i oblast, kde před lety objevili zkamenělé malé prakrokodýly.
Vydáme se hledat TAJEMNÉ POUŠTNÍ SLONY. Budeme pozorovat nejen roztomilá slůňata, ale i souboj dvou mladých sloních samců. A opět se budeme potýkat s nehostinnou a zrádnou pouští. Dostaneme se do velmi blízkého a nadmíru srdečného kontaktu s nejrůznějšími namibijskými kmeny. Nejzajímavějšími budou kmeny Herero a Damara. Hlavně nás pak bude zajímat KMEN HIMBA, kde se ženy celý život nemyjí a své tělo natírají voňavou červenou hlinkou rozetřenou s tukem. Zastavíme se také ve městě, kde žijí míšenci bastardové. Odvážíme se vkročit i do CHUDINSKÉ ČTVRTĚ na okraji města Swakopmund. Ač africká země, tak právě v tomto městě je velmi cítit německý vliv, tedy německý pořádek, a je slyšet velmi často nám tak blízkou němčinu.
Poté budeme pokračovat do NÁRODNÍHO PARKU ETOSHA, kde si jako milovníci zvířat přijdeme opravdu na své. Jaká další zvířata uvidíme a jaké další příběhy nás čekají, se nechejme překvapit.

NEJNOVĚJŠÍ PÁSMO Z AFRIKY OD PODZIMU 2017
Jedinečná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč tajemnou Namíbií. O nádherné červené písečné poušti, nebezpečném Pobřeží koster, afrických zvířatech, prapodivných rostlinách a zajímavých afrických kmenech. Protkáno spoustou veselých i napínavých příběhů.25.9.2016

www.ikoktejl.cz

Ve školním roce 2016/2017 se stal ČASOPIS KOKTEJL našim hlavním mediálním partnerem.

KOKTEJL je našim mateřským časopisem. Tady nám začaly vycházet naše nespočetné reportáže - nejdříve z Ameriky, ale i z Itálie, Mexika, Jihoafrické republiky, Madagaskaru či Thajska.
Tento rok se můžete opět těšit na naše další v KOKTEJLU publikované reportáže.

Na našich představeních dostanou diváci ( do rozebrání ) cestovatelko-geografický ČASOPIS KOKTEJL.
Každý divák má možnost objednat si v den projekce PŘEDPLATNÉ ČASOPISU KOKTEJL s výraznou slevou.
V losování o ceny se můžete těšit na předplatné časopisu Koktejl, DVD a ap.24.8.2016
Termíny pro veřejnost ve školní roce 2016/ 2017 jsou již uveřejněny na našem webu.
Našim hlavním tématem je NEZKROCENÁ BRAZÍLIE - Z RIA ZA MODRÝM PAPOUŠKEM.
Termíny pro školy neuveřejňujeme.NEZKROCENÁ BRAZÍLIE
Z RIA ZA MODRÝM PAPOUŠKEM

Na naší náročné cestě nás čeká krásné a nebezpečné město RIO DE JANEIRO - zaoblené kopce, Cukrová homole, socha Ježíše Krista, pláž Copacabana, chudinské čtvrtě favely a pestrobarevné grafity.
Poté se vydáme do bažinaté oblasti PANTANAL hledat vzácného papouška ARU HYACINTOVÉHO. Uvidíme spousty dalších nejrůznějších ptáků, pestrobarevné papoušky, objevíme strom plný TUKANŮ. Budeme lovit na udici i DRAVÉ PIRANĚ. Zuby na nás vycení všudypřítomní kajmani. Spatříme divokého MRAVENEČNÍKA, podivné KAPYBARY - "vodní prasata", prasátka pekari, nosály, šikovné opice malpy, plaché tapíry, lišky i malého ocelota. Několik dní budeme hledat vzácné opičky LVÍČKY ZLATÉ.
Ochutnáme pravé CHURRASCO - výborné maso na grilu. Uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, maniok, bavlna, káva a kakao. Nevynecháme ani pravé brazilské RODEO, ani fotbal. Navštívíme také stará barevná koloniální města i moderní hlavní město Brasília. Uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, maniok, bavlna, káva a kakao.
S nosály v patách prozkoumáme důkladně VODOPÁDY IGUAÇU - nejmohutnější vodopády na světě. V oblasti Bonita pak budeme obdivovat neskutečný PODVODNÍ SVĚT, mezi barevnými rybičkami si budeme připadat jak v akváriu. Slaníme se i do 72 metrů hluboké tajuplné JESKYNĚ.
Krátce před karnevalem nás však skolí nebezpečná nemoc HOREČKA DENGUE. Nejsilnějším lékem je sama nezkrocená Brazílie - barevná, veselá, dravá, divoká a roztančená. SAMBA, nekonečné hodiny hudby a tance nás nakonec postaví na nohy.
Na naší třetí brazilské cestě pronikneme do srdce AMAZONIE, kde hned na druhý den zažijeme něco vskutku HROZNÉHO! Poté však přecejen pokračujeme v naší plánované cestě.
Lodí poplujeme po ohromné řece AMAZONCE, setkáme se s amazonskými INDIÁNY, prozkoumáme hluboký prales. Uvidíme roztomilého lenochoda, obrovskou ANAKONDU a různé opice. Zaplaveme si dokonce s divokými RŮŽOVÝMI DELFÍNY! Poté prozkoumáme různorodé a úchvatné brazilské pobřeží. Necháme se strhnout rytmickou brazilskou hudbou a tancem. Zažijeme další NEVŠEDNÍ PŘÍBĚHY.

NEJNOVĚJŠÍ VELMI BAREVNÉ PÁSMO OD PODZIMU 2016
Velmi pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč rozlehlou Brazílií. O nádherné divoké přírodě, zajímavých a vzácných zvířatech, krásném a nebezpečném Riu, pestrobarevném karnevalu, Amazonii, mořském pobřeží a hodně náročné cestě doprovázené závažnými problémy.

COPYRIGHT © 2002-2017 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani