NOVINKY

Na této stránce vás budeme pravidelně informovat o našich NOVÝCH PROJEKTECH. Najdete zde nejnovější zprávy ohledně našich CEST, PROMÍTÁNÍ a VÝSTAV. Upozorníme vás na naše nejnovější publikované ČLÁNKY a FOTOREPORTÁŽE

K podrobnějším informacím se dostanete kliknutím na světle oranžové nadpisy a jednotlivá slova, popřípadě obrázek.NEWSLETTER
Pokud máte zájem o zasílání informací ohledně našich TERMÍNŮ PROMÍTÁNÍ a dalších projektů, můžete nám zaslat svůj E-MAIL.


FACEBOOK
Sledujte nás také na FACEBOOKU, kde uveřejňujeme nejčerstvější novinky, nejnovější fotografie z cest a promítání. Pořádáme také nejrůznější soutěže.

Nejvíce informací z našich cest, o promítání, o našem projektu a nejrůznější soutěže najdete na facebooku:
KOUZELNÁ PLANETA více info
www.facebook.com/groups/kouzelnaplaneta

Budeme rádi, když označíte naši oficiální stránku jako to se mi líbí:
KOUZELNÁ PLANETA - cesty fotografie, film, reportáže a promítání
www.facebook.com/kouzelnaplaneta

Nebo se můžete stát i našimi přáteli a dozvídat se o nás více:
Kateřina a Miloš MOTANI
www.facebook.com/katerinaamilos.motaniAKTUALITY
25.9.2016

www.ikoktejl.cz

Ve školním roce 2016/2017 se stal ČASOPIS KOKTEJL našim hlavním mediálním partnerem.

KOKTEJL je našim mateřským časopisem. Tady nám začaly vycházet naše nespočetné reportáže - nejdříve z Ameriky, ale i z Itálie, Mexika, Jihoafrické republiky, Madagaskaru či Thajska.
Tento rok se můžete opět těšit na naše další v KOKTEJLU publikované reportáže.

Na našich představeních dostanou diváci ( do rozebrání ) cestovatelko-geografický ČASOPIS KOKTEJL.
Každý divák má možnost objednat si v den projekce PŘEDPLATNÉ ČASOPISU KOKTEJL s výraznou slevou.
V losování o ceny se můžete těšit na předplatné časopisu Koktejl, DVD a ap.25.9.2016
www.ikoktejl.cz
V říjnovém čísle 10/ 2016 geografického časopisu KOKTEJL vyjde naše fotoreportáž a Brazílie nazvaná "ZABLÁCENÝ KARNEVAL" - něco úplně jiného, než jsme z Brazílie zvyklí. Však jsme také dlouho pátrali, kde tento karneval přesně je a kdy se pořádá. Nikde se o něm pořádně nepíše. Ale nakonec se podařilo a byli jsme tam. Není sice tak barevný jako karneval v Riu, je ale o více veselejší.24.8.2016
Termíny pro veřejnost ve školní roce 2016/ 2017 jsou již uveřejněny na našem webu.
Našim hlavním tématem je NEZKROCENÁ BRAZÍLIE - Z RIA ZA MODRÝM PAPOUŠKEM.
Termíny pro školy neuveřejňujeme.NEZKROCENÁ BRAZÍLIE
Z RIA ZA MODRÝM PAPOUŠKEM

Na naší náročné cestě nás čeká krásné a nebezpečné město RIO DE JANEIRO - zaoblené kopce, Cukrová homole, socha Ježíše Krista, pláž Copacabana, chudinské čtvrtě favely a pestrobarevné grafity.
Poté se vydáme do bažinaté oblasti PANTANAL hledat vzácného papouška ARU HYACINTOVÉHO. Uvidíme spousty dalších nejrůznějších ptáků, pestrobarevné papoušky, objevíme strom plný TUKANŮ. Budeme lovit na udici i DRAVÉ PIRANĚ. Zuby na nás vycení všudypřítomní kajmani. Spatříme divokého MRAVENEČNÍKA, podivné KAPYBARY - "vodní prasata", prasátka pekari, nosály, šikovné opice malpy, plaché tapíry, lišky i malého ocelota. Několik dní budeme hledat vzácné opičky LVÍČKY ZLATÉ.
Ochutnáme pravé CHURRASCO - výborné maso na grilu. Uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, maniok, bavlna, káva a kakao. Nevynecháme ani pravé brazilské RODEO, ani fotbal. Navštívíme také stará barevná koloniální města i moderní hlavní město Brasília. Uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, maniok, bavlna, káva a kakao.
S nosály v patách prozkoumáme důkladně VODOPÁDY IGUAÇU - nejmohutnější vodopády na světě. V oblasti Bonita pak budeme obdivovat neskutečný PODVODNÍ SVĚT, mezi barevnými rybičkami si budeme připadat jak v akváriu. Slaníme se i do 72 metrů hluboké tajuplné JESKYNĚ.
Krátce před karnevalem nás však skolí nebezpečná nemoc HOREČKA DENGUE. Nejsilnějším lékem je sama nezkrocená Brazílie - barevná, veselá, dravá, divoká a roztančená. SAMBA, nekonečné hodiny hudby a tance nás nakonec postaví na nohy.
Na naší třetí brazilské cestě pronikneme do srdce AMAZONIE, kde hned na druhý den zažijeme něco vskutku HROZNÉHO! Poté však přecejen pokračujeme v naší plánované cestě.
Lodí poplujeme po ohromné řece AMAZONCE, setkáme se s amazonskými INDIÁNY, prozkoumáme hluboký prales. Uvidíme roztomilého lenochoda, obrovskou ANAKONDU a různé opice. Zaplaveme si dokonce s divokými RŮŽOVÝMI DELFÍNY! Poté prozkoumáme různorodé a úchvatné brazilské pobřeží. Necháme se strhnout rytmickou brazilskou hudbou a tancem. Zažijeme další NEVŠEDNÍ PŘÍBĚHY.

NEJNOVĚJŠÍ VELMI BAREVNÉ PÁSMO OD PODZIMU 2016
Velmi pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč rozlehlou Brazílií. O nádherné divoké přírodě, zajímavých a vzácných zvířatech, krásném a nebezpečném Riu, pestrobarevném karnevalu, Amazonii, mořském pobřeží a hodně náročné cestě doprovázené závažnými problémy.

25.5.2016
Od jara 2016 promítáme také naše nejnovější pásmo AFRICKOU DIVOČINOU - Slzy, naděje a pláč černého kontinentu.
Našim nejnovějším a hlavním pásmem ve školním roce 2015/ 2016 je velmi veselé pásmo TAJE THAJSKA - Z opičího města za královskou kobrou.
Ještě stále velmi často promítáme naše veselé a napínavé pásmo KEŇA & GORILY - Červení sloni, zelená mamba a Masajové.
Nebývalý úspěch sklízí naše pásmo DIVOKÝ MADAGASKAR - Lemuři, baobaby a domečky z bláta, které stále velmi často promítáme.
Ještě stále promítáme naše předešlá pásma VELRYBÍ DOBRODRUŽSTVÍ - Neobyčejné příběhy z mexického pobřeží, !VIVA MEXICO! - Tajuplný Yucatan a ČILE PO CHILE - Pouští a pralesem až na konec světa.
TAJE THAJSKA
Z opičího města za královskou kobrou

Na naší cestě se vydáme do SEVERNÍHO THAJSKA, které nás uchvátí kulturními i přírodní krásami. BANGKOK prozkoumáme křížem krážem. Budeme obdivovat překrásné chrámy a ZLATÉ BUDDHY, sledovat buddhistické obřady. Vyhledáme PLAVAJÍCÍ JEPTIŠKU a vypustíme si ptáčky pro štěstí.
Navštívíme PLOVOUCÍ TRHY, ochutnáme skvělou thajskou kuchyni, křupavou housenku i cvrčka.
Spoustu legrace zažijeme v OPIČÍM MĚSTĚ. Celé dny strávíme mezi slony. Budeme je krmit, ošetřovat, jezdit na nich a nakonec si dáme i SLONÍ KOUPEL. Jinde si pohladíme malé i velké TYGRY. S napětím budeme pozorovat krokodýlí šou, ale i hadí muže, jak hbitě zachází s královskou kobrou - největším jedovatým hadem na světě - kdy nebezpečné představení vyvrcholí POLIBKEM SMRTI.
Poplujeme na nádherném LEKNÍNOVÉM JEZEŘE. Uvidíme sklízet cukrovou třtinu a ZELENÝ ČAJ. Naše cesta povede až daleko na sever, kde v okolí žijí velmi zajímavé horské kmeny. Nejvíce obdivujeme ženy s dlouhými ŽIRAFÍMI KRKY, které nosí kolem krku těžké mosazné spirály.
Zaposloucháme se do nezvyklých tónů tradiční i moderní THAJSKÉ HUDBY. Se zatajeným dechem budeme pozorovat Loi Kratong - SVÁTEK SVĚTEL. I my si nakonec vypustíme svůj světelný lampion a budeme si něco krásného si přát.

NEJNOVĚJŠÍ A VELMI VESELÉ PÁSMO OD PODZIMU 2015
Velmi barevná a pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč severním Thajskem. Přírodní a kulturní poklady, skvostné chrámy, výborná jídla, exotické chutě, milé lidi - tohle vše střeží zlatí Buddhové.

AFRICKOU DIVOČINOU
Slzy, naděje a tanec černého kontinentu

Naše dobrodružná cesta napříč východní Afrikou pokračuje. V Nairobi se podíváme do KIBERY - jednoho z největších slumů na africkém kontinentu. BÍDA A NADĚJE, smutek a úsměv jsou synonymem pro tuto chudinskou čtvrť. Zavzpomínáme na Joy Adamsonovu a její LVICI ELSU. Cestou se zastavíme ve starém městě MOMBASA, prozkoumáme tajemné opuštěné arabské město Gede.
V národním parku Východní Tsavo sledujeme každý pohyb v trávě. Právě tady řádili před časem dva LIDOŽRAVÍ LVI, kteří prý mají na svědomí na sto třicet pět lidských životů! V rezervaci Sweetwather nás zajímají hlavně NOSOROŽCI, kteří jsou pod speciální ozbrojenou ochranou. Vyšlápneme také na MT. KENYA a budeme obdivovat neobvyklou vysokohorskou vegetaci. Navážeme přátelství s kmenem Turkana, SAMBURU i s PYGMEJI.
Vydáme se hledat nádherné a velmi plaché černobílé opice GUARÉZY PLÁŠTÍKOVÉ i divoké šimpanze. V bažinách Viktoriina jezera strávíme nekonečné hodiny, než vzácného ptáka ČLUNOZOBCE afrického konečně najdeme.
V parku Queens Elisabeth spatříme ohromné množství HROCHŮ. Když se kousek od vesnice budou koupat v řece sloni a okolo poletovat bílí ptáci - tak to už NENÍ DALEKO OD RÁJE!

NEJNOVĚJŠÍ A VELMI PESTRÉ PÁSMO OD JARA 2016
Pozitivně laděná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI dotýkající se závažných problémů Afriky. Neobvyklá pozorování zajímavých zvířat velmi zblízka. Úchvatné záběry. Srdečná setkání s různými zajímavými africkými kmeny.COPYRIGHT © 2002-2017 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani