AMERIKA INKOGNITA
LAS VEGAS, ZLATO A MANITU

Fotografové a cestovatelé Kateřina a Miloš MOTANI, žijící v Rakousku, se po svých četných cestách napříč severoamerickými pouštěmi vydávají do dalších končin amerického DIVOKÉHO ZÁPADU - přírodní krásy severní Ameriky totiž neberou konce.


Kateřina a Miloš MOTANI vám v této diashow přiblíží přírodní krásy amerického DIVOKÉHO ZÁPADU, které neberou konce. Jedinečné fotografické pásmo doprovázené podmanivou hudbou a poetickým komentářem přináší nezapomenutelný emotivní zážitek.
Tentokrát v projekci přibylo hodně vody a šťavnaté zeleně. Dvojice míří dál na sever, jedou podél velmi rozmanitého, slunného i zamlženého POBŘEŽÍ Kalifornie a Oregonu - až do státu Washington. Tady u kanadských hranic se nachází jedinečný pobřežní deštný prales Olympic. Na cestě je čekají četné VODOPÁDY a zajímavé sopečné oblasti, včetně Hory svaté Heleny. Několikrát se vracejí k tajemnému "mrtvému" jezeru Mono Lake s podivnými tufovými útvary, připomínajícími cukrové homole.
Velmi je přitahuje pestrobarevný YELLOWSTONE - nejrozsáhlejší termální oblast na světě. Mezi nespočetnými gejzíry, bahnitými kotli a barevnými jezírky nacházejí krajinu nesmírné krásy. Na sklonku dne, uprostřed chomáčů valící se páry si připadají, jako by se ocitli přímo v podsvětí.
Uvidíte také staré opuštěné, svého času velmi obávané, ZLATOKOPECKÉ MĚSTO Bodie, které vypadá, jako by ho lidé opustili teprve včera. V dřevěných chatrčích pobitých rezavým plechem zůstal stát nábytek, ležet příbory, povaluje se oblečení a staré kufry. V baru to vypadá, jako by se slavilo dlouho do noci, na ruletě jsou ještě rozdané žetony. A krám na rohu působí, jako by se v něm mělo na druhý den zase prodávat.
Divoce pulzující město LAS VEGAS, ležící v pouštní pustině, jim připadá jako přízrak. Bloudí ulicemi osvětlenými pestrými neóny od časného rána až dlouho do noci. Při svých četných návštěvách se snaží pochopit tohle bláznivé město. Město, které lze buď jen milovat, nebo nenávidět.
Z Las Vegas prchají opět do PUSTINY. Na cestě je čekají Ďáblova zahrada, Údolí bílých duchů, Žlutá skála a Malovaná země. Roky pátrají po podivném kamenném monolitu v podobě kostnaté ruky. Několik let hledají také velmi zvláštní BAREVNÝ GEJZÍR, který připomíná všechno možné - jenom ne nic pozemského.
Kateřina a Miloš ve svém promítání prozrazují svá nejtajnější a doposud úzkostlivě střežená místa, která se jim podařilo objevit na svých celkem devíti cestách napříč americkým západem. V zemi velkého Manitu na vás čekají NEZNÁMÉ OBLASTI, které v žádné mapě nenajdete.


FOTOGRAFICKÁ UMĚLECKÁ PROJEKCE
Velmi úspěšná fotografická projekce dvojice Kateřiny a Miloše MOTANI napříč neznámou Amerikou. Se záplavou nádherných fotografií.
Promítání doplňuje OBRAZOVÁ KNIHA "AMERIKA INKOGNITA", byl vydán nástěnný KALENDÁŘ "AMERIKA INKOGNITA 2009".
COPYRIGHT © 2002-2021 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani