DRAVÁ AMAZONIE
RŮŽOVÍ DELFÍNI, TYRKYSOVÁ POUŠŤ A PŘÍBĚH BÍLÉHO KONĚ

Nejdelší řeka na světě, zkoumání deštného pralesa
Amazonští indiáni, šnorchlování s růžovými delfíny
Prapodivná poušť plná vody
S příběhem, který nechceš zažít!Naše další cesta nás zavede do SRDCE DRAVÉ AMAZONIE. Jako první zavítáme do velmi nebezpečného města MANAUS. Celé hodiny vydržíme pozorovat pulzující přístav a rušný rybí trh. Navečer pak na hlavním náměstí ochutnáme speciální indiánskou polévku tacacá. Zatímco v temných bočních ulicích se až příliš často odehrávají velmi nepěkné věci. Připleteme se do opravdu ŠÍLENÉHO PŘÍBĚHU, který bychom raději nezažili.
Proto se raději vydáváme do pralesní divočiny zkoumat řeku AMAZONKU, nejdelší a nejmohutnější řeku na světě. Navštívíme AMAZONSKÉ INDIÁNY, kteří umí hrát na želvu a se kterými si i zatančíme. Zastavíme se v domorodých plovoucích domech i vesnicích, kde mají indiáni vskutku prapodivné domácí mazlíčky. LENOCHODI jsou opravdu velmi zvláštní tvorové a velcí mazlíci a indiánské děti je tahají všude jako koťata. Mimochodem taková ANAKONDA je také velmi přítulná. Na malé motorové lodi se vydáme k soutoku žluté řeky Rio Salemoes a černé řeky Rio Negro.
Několik dní budeme odříznuti od civilizace poznávat poklady Amazonie. Prozkoumáme spletitá ramena řeky Amazonky, ponoříme se do hlubokého deštného pralesa. Budou nás bedlivě sledovat nespočetné OPIČÍ OČI, ale i prapodivná tamandua. Na ohromných listech leknínu viktorie královské vypadá modrošedá volavka jak vrabec. Naučíme se, jak se uspává zubatý kajman. Na PRALESNÍM FOTBALE budeme fandit oběma mužstvům, jelikož na vítěze čeká dobře živená kráva. Našim největším zážitkem na řece Amazonce však bude plavání s divokými RŮŽOVÝMI DELFÍNY!
Poté budeme pokračovat dál a žasnout nad krásami a pestrostí brazilského pobřeží. Ohromí nás BÍLÁ PÍSEČNÁ POUŠŤ s nespočetnými jezírky, ale i pustý písečný ostrov. Budeme pronikat do života docela obyčejných, ale velmi srdečných a veselých Brazilců. Několikrát se necháme strhnout rytmickou brazilskou hudbou a bujarým přepestrým tancem.
V jedné zapadlé rybářské osadě prožijeme AŽ SMUTNÝ PŘÍBĚH BÍLÉHO KONĚ. Poté se vypravíme na mořské koníky – podivné tvory, u kterých mláďata přivádí na svět sameček.
Zachutná nám pravé CHURRASCO – maso na grilu, které mají Brazilci tolik rádi. Ochutnáme neznámé ovoce, plody pralesa i černou piraňu. Na polích a plantážích uvidíme pěstovat tropické ovoce, cukrovou třtinu, maniok, bavlnu, kávu, KAKAO, i jak se sbírá kaučuk.
Budeme obdivovat úchvatná STARÁ KOLONIÁLNÍ MĚSTA Ouro Preto, Paraty, Sao Luís a Olindu, ale i hlavní a moderní město BRASÍLIA s prapodivnými stavbami.
Svoje upocená těla svlažíme v přírodním vodním ráji a pod početnými vodopády. Celý den budeme čekat, až se navečer ukřičení TYRKYSOVÍ PAPOUŠCI ARA vrátí do svých hnízd na jezeře Lagoa das Araras. S neposednými mlsnými nosály zažijeme velmi veselé chvíle. Trvá nám několik dní, než konečně spatříme velmi vzácné opičky LVÍČKY ZLATÉ, které jsou na vymření.COPYRIGHT © 2002-2023 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani